Toyota Zielona Góra

Kto ściął przydrożny krzyż w Zielonej Górze? Sprawcy szuka policja (ZDJĘCIA)

Do ścięcia krzyża doszło w poniedziałek, 18 października, w środku dnia. Ktoś piłą ściął przydrożny krzyż, który na osiedlu Zastalowskim stał do wielu lat. Policja szuka sprawcy.

Ktoś bezmyślnie piłą ściął przydrożny krzyż w Zielonej Górze (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Do ścięcia krzyża doszło w środku dnia. Ktoś ściął krzyż piłą w godzinach 14.30-17.00. Krzyż został idealnie odcięty. Runął obok, a sprawca uciekł niezauważony.  

Na miejscu była policja. Została przygotowana dokumentacja przez technika. Policja szuka sprawcy bulwersującej dewastacji. – Prosimy wszystkie osoby, które mogą mieć informacje dotycz uszkodzenia drewnianego krzyża, o kontakt w tej sprawie z komendą miejską policji – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Kontaktować można się osobiście w komendzie na ul. Partyzantów 40 lub pod numerami telefonów 47 795 21 50, 47 795 24 11 albo z najbliższą jednostką policji. – Zapewniamy anonimowość – mówi podinsp. Stanisławska.

Ścięciem krzyża zasmucony jest poseł Jerzy Materna. – Krzyż to przecież symbol. Nie rozumiem czym kierował się wandal. Przecież ścinając krzyż zranił ludzi. Przykro mi, że doszło do takiego zdarzenia – mówi poseł Materna.  

Reklama pościgi
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl