Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana przez policję koło Krosna Odrzańskiego (FILM, ZDJĘCIA)

W budynkach gospodarczych znaleźli działającą krajalnię tytoniu. W pomieszczeniach były maszyny służące do suszenia i rozdrabniania tytoniu, a także kartony z liśćmi tytoniu

Tony suszu i krajanki tytoniowej, a także maszyny do ich suszenia i przetwarzania znaleźli krośnieńscy policjanci kryminalni w nielegalnej krajalni tytoniu. Straty Skarbu Państwa to ponad 5 mln zł. Zatrzymano 41-letniego mężczyznę. Sąd aresztował mężczyznę tymczasowo na trzy miesiące.

W poniedziałek, 8 marca, krośnieńscy kryminalni weszli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Krosno Odrzańskie. W budynkach gospodarczych znaleźli działającą krajalnię tytoniu.

W pomieszczeniach były maszyny służące do suszenia i rozdrabniania tytoniu, a także kartony z liśćmi tytoniu. Był tam również rozdrobiony susz oraz worki z gotową krajanką.

Łącznie policjanci zabezpieczyli dwie tony suszu tytoniowego i blisko 5 ton krajanki tytoniowej. Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu zielonogórskiego. – Gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek to Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku straciłby ponad 5 mln zł – mówi podkom.  Justyna Kulka.

W środę, 10 marca, 41-latek został doprowadzony do prokuratury rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Sąd na wniosek prokuratora aresztował tymczasowo 41-latka. Sprawa ma charakter rozwojowy.

41-latkowi zarzuca się uchylanie się od opodatkowania wyrobów tytoniowych. Grozi mu za to wysoka grzywna i kara do 10 więzienia. 41-latek usłyszał również zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych znacznej wartości bez wymaganego ustawą wpisu do rejestru producentów. Za to grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra