Policjanci: Jasiu nie oddamy Cię ciemności (FILM)

4-letni chłopczyk choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka

Nowosolscy policjanci po raz kolejny zaangażowali się w pomoc dla chorego Jasia Piórkowskiego. Zorganizowali zbiórkę nakrętek, które trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 4-letniemu chłopcu w walce z chorobą. Funkcjonariusze zachęcają do włączenia się w akcję wszystkich mieszkańców powiatu nowosolskiego.

Nowosolscy policjanci systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. I tym razem nie obyło się bez reakcji, gdy dowiedzieli się o zbiórce nakrętek dla Jasia.

4-letni chłopczyk choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka. – Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja – mówi sierż. sztab. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Niestety jest ona  bardzo kosztowna. – Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Przyłączamy się również do apelu ”Jasiu, nie oddamy Cię ciemności” – mówi sierż. sztab. Sęczkowska.

Ten niewielki przedmiot, nakrętka, konsekwentnie zbierany może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. – Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą – zaznacza sierż. sztab. Sęczkowska.

W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Osoby, które chciałby pomóc proszone są o kontakt z rzecznikiem prasowym nowosolskiej jednostki tel.690 106 192. Nakrętki można przynieść do komendy w godzinach 7.00-14.00 od poniedziałku do piątku i przekazać w/w osobie, w innym terminie można pozostawić w recepcji komendy.

Zostań kierowcą bolta