Policjant z Iłowej aresztowany za pomoc złodziejom w okradaniu bankomatów

Komendant żagańskiej policji wszczął procedurę wydalenia policjanta ze służby. Funkcjonariusz z Iłowej Żagańskiej został aresztowany pod zarzutem współpracy z grupą okradającą bankomaty oraz posiadania i handel narkotykami.

Jak mówi nam, nieoficjalnie, nasz informator, policjant ten miał być ,,na oku ” już od dłuższego czasu. – Długo go namierzali – mówi nam anonimowo jeden z policjantów. Cały czas trwało zbieranie materiału dowodowego. Kiedy ten był już mocny, policjant z komisariatu w Iłowej został zatrzymany.

– Policjant został aresztowany tymczasowo na trzy miesiąc – potwierdza prokurator Andrzej Stefanowski z zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Policjant usłyszał trzy zarzuty. Jeden dotyczy przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. To ma być właśnie pomoc grupie zajmującej się okradaniem bankomatów. Miał przestępcom przekazywać informacje, które ułatwiały im okradanie bankomatów. Drugi zarzut postawiony policjantowi dotyczy posiadania narkotyków, a trzeci – handlu nimi.

Policjant przyznaje się do zarzutów dotyczących narkotyków. Wobec zarzutu dotyczącego współpracy z szajką okradającą bankomaty odmawia składania wyjaśnień. Do sprawy zostało aresztowanych jeszcze pięć osób. To członkowie szajki zajmującej się okradaniem bankomatów z Gozdnicy.

O policjanta zapytaliśmy lubuską policję. – Została wszczęta procedura wydalenia policjanta ze służby. Postępowanie administracyjne jest powiązane z postępowaniem prowadzonym przez prokuraturę – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl