Śmiertelny wypadek. Nissan koziołkował w polu. Zginęła 19-latka. Kierowca był pijany

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę, 16 października, na drodze w okolicach Jasienia. Nissan wypadł z drogi w pole i koziołkował. Zginęła 19-letnia pasażerka.

Kierujący nissanem jechał od Budziechowa w kierunku Jasienia. Kierujący wpadł w poślizg. Stracił panowanie nad rozpędzonym nissanem i zjechał do rowu. Samochód koziołkował zatrzymując się w polu daleko od drogi.

Na miejsce wypadku szybko dotarły służby ratunkowe. Dojechały wozy strażaków z Lubska oraz OSP Jasień, karetka pogotowia ratunkowego oraz żarska policja. Ruszyła akcja ratunkowa.

Za kierownicą nissana siedział 31-letnie mężczyzna. Wiózł pasażerów. Niestety w wypadku zginęła jedna osoba. – Ofiara wypadku to 19-letnia pasażerka samochodu – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Policja oraz prokurator ustalają dokładną przyczynę oraz przebieg tragicznego wypadku. – Osoba, która najprawdopodobniej prowadził samochód była pijana. Miała ponad promil alkoholu – mówi prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Eko pol - Poscigi.pl