To była brutalna egzekucja. Strzelili 22-latkowi w tył głowy. Zatrzymano trzy osoby

Przy tej drodze miał zostać znaleziony samochód 22-latka. fot. poscigi.pl

22-latek zaginął na początku lutego. Jego samochód został znaleziony w rejonie miejscowości Pniewo koło Międzyrzecza. Miał wybitą szybę. W rejonie bunkrów koło Międzyrzecza znaleziono jego ciało. To była egzekucja. Młody mężczyzna zginął od strzału w tył głowy. Jak informuje szczecińska prokuratura zatrzymano trzy osoby. Wszyscy usłyszeli zarzuty zabójstwa.

Młody mężczyzna do Polski przyjechał z Hamburga na początku lutego br. Miał spotkać się ze znajomy w rejonie Międzyrzecza. I tak się stało. 22-latek pojechał na spotkanie i wtedy zniknął bez śladu. Urwał się również jego kontakt z rodziną, jego telefon milczał.

Rodzice 22-latka sprawę zaginięcia syna zgłosili policji. Zaraz na początku lutego znaleziono samochód mężczyzny. Stał przy polnej drodze za miejscowością Pniewo. W samochodzie była wybita szyba. Powiadomiona o sprawie policja, nie zdradzała wtedy żadnych szczegółów dotyczący zdarzenia.

Jak ustaliliśmy, 22-latek został brutalnie zamordowany. To była egzekucja. Mężczyzna zginął od strzału w tył głowy z pistoletu. Jego ciało znaleziono w rejonie bunkrów.

Ludzie we wsi nie chcieli mówić o zdarzeniu, ale opowiadają, że ze przez jakiś czas było tam dużo policji.

Zabójstwo potwierdziła szczecińska prokuratura okręgowa. – Sekcja mężczyzny wykazała, że przyczyną śmierci był postrzał – mówi prokurator Alicją Macugowska-Kyszka, rzeczniczka szczecińskiej prokuratury okręgowej.

Zaraz po znalezieniu ciała 22-latka została zatrzymana jedna osoba. Kilka dni później śledczy zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn. – Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty zabójstwa – mówi prokurator Macugowska-Kyszka.

Trwa śledztwo prowadzone przez śledczych działu ds. cyberprzestępczości i nowoczesnych technologii wykrywczych szczecińskiej prokuratury okręgowej oraz policji z komendy wojewódzkiej w Szczecinie.

Śledczy nie zdradzają żadnych szczegółów dotyczących brutalnego zabójstwa. Jaki był jego motyw? – Musimy to ustalić – mówi prokurator Macugowska-Kyszka.