Toyota Zielona Góra

13-latek motorowerem potrącił 5-latkę na rowerze i uciekł z miejsca wypadku

Do wypadku doszło w niedzielę, 1 maja, po południu na drodze w pobliżu miejscowości Wasiły (woj. mazowieckie). 5-letnia dziewczynka była pod opieką rodziców, z którymi wybrała się na wycieczkę rowerową. Potrącił ją motorowerzysta i wraz z kolegami uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawą zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Mławie.

Potrącona dziewczynka upadła na pobocze. Doznała złamania nogi i urazu głowy. Dziecko jechało w kasku. Jako pierwszy na miejscu zdarzenia pomocy dziecku udzielał dzielnicowy z posterunku w Wieczfni Kościelnej. 5-letnia dziewczynka trafiła do szpitala w Ciechanowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci szybko odnaleźli kierujących, którzy uciekli z miejsca wypadku. Okazali się nimi nieletni mieszkańcy pow. mławskiego (12,13 i 15 lat).  Motorowerem, który uderzył w rowerzystkę, kierował 13-latek. Nastolatek po zdarzeniu ukrył pojazd w stodole. Policjanci odnaleźli tam także quada, którym chwilę wcześniej kierował 12-latek.

Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów, kierujący motorowerem na łuku drogi zderzył się z 5-letnią rowerzystką, po czym upadł na jezdnię. Wstał i natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Jego koledzy nie zatrzymali się.

Troje nieletnich w obecności rodziców trafiło do mławskiej komendy policji, gdzie przeprowadzono czynności procesowe. Mławska policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku drogowego oraz okoliczności dotyczące ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Mławie Wydział Rodzinny i Nieletnich.