17-latka wsiadła za kierownicę skody. Na widok radiowozu zrobiła coś głupiego

17-latka usłyszy zarzuty, których konsekwencje mogą być znacznie wyższe, niż w przypadku samego braku uprawnień.

W piątek, 17 listopada, świebodzińska policja ścigała dwie osoby, które zamiast zatrzymać się do kontroli uciekały. Tylko za ucieczkę policji grozi kara do 5 lat więzienia.

W pierwszym przypadku, 17-latka wsiadła za kierownicę samochodu i wyjechała na drogę krajową numer 92. – Z racji wieku nie mogła posiadać jeszcze uprawnień do kierowania samochodem – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Patrol świebodzińskiej drogówki zwrócił uwagę, na kierowanego przez młodą osobę volkswagena i postanowił zatrzymać do kontroli. – Młoda mieszkanka Świebodzina podjęła tego dnia drugą złą decyzję i próbowała uciec przed mundurowymi – mówi asp. Ruciński. Policjanci szybko doprowadzili do zatrzymania osobówki. 17-latka usłyszy zarzuty, których konsekwencje mogą być znacznie wyższe, niż w przypadku samego braku uprawnień.

Świebodzin. 17-latka wsiadła za kierownicę skody

Druga sytuacja miała miejsce tego samego dnia. 34-letni kierujący oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej użycia sygnałów dźwiękowych i świetlnych prze radiowóz. Wybrak ucieczkę. Po zatrzymaniu policjanci poznali przyczynę. Kierowca był pijany. Po chwili wydmuchał ponad 1,7 promila alkoholu. Usłyszał zarzuty kierowania po pijanemu i ucieczki policji. 

Przypominamy. Ucieczka policji jest przestępstwem, za które grozi kara do lat 5 więzienia, do tego dochodzi wysoka grzywna oraz możliwość utraty prawo jazdy.