Tak bezczelnie kierowca bolta łamie przepisy w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Za popełnione wykroczenia otrzymał trzy mandaty, a na jego konto trafiło 11 punktów karnych.

Policjanci zielonogórskiej drogówki namierzyli kierującego taksówką na aplikację, który jeżdżąc po centrum miasta lekceważył przepisy ruchu drogowego. Młody mężczyzna otrzymał w sumie trzy mandaty, a na jego konto trafiło 11 punktów karnych. Wykroczenia zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Do policjantów zielonogórskiej drogówki trafiły nagrania zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Widać na nich jak kierujący taksówką na aplikację popełnia liczne wykroczenia. Kierujący między innymi wielokrotnie i w różnych miejscach przejeżdżał linię podwójną ciągłą.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca bolta łamie przepisy w Zielonej Górze

– Z jego zachowania na drodze zarejestrowanego przez kamery miejskiego monitoringu wynikało, że kompletnie lekceważy obowiązujące przepisy i znaki, a także innych użytkowników dróg – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.  

Policjanci drogówki ustalili dane kierującego i wezwali go do komendy miejskiej. Za popełnione wykroczenia otrzymał trzy mandaty, a na jego konto trafiło 11 punktów karnych. Oby to było lekcją i nauczką na przyszłość także dla innych, że lekceważenie przepisów kodeksu drogowego wiąże się z surowymi konsekwencjami.

Będzie akcja policji w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci zaplanowali już działania ukierunkowane na zapobieganie popełnianiu wykroczeń i przestępstw przez kierujących taksówkami, ze szczególnym uwzględnieniem tych zamawianych za pośrednictwem aplikacji internetowych.

Kierujący będą poddawani kontroli drogowej obejmującej posiadanie stosownej licencji na przewóz osób, stanu trzeźwości, sprawdzany będzie  stan techniczny pojazdów oraz wymagane wyposażenie, a w przypadku cudzoziemców przeprowadzone zostaną także kontrole legalności pobytu na terytorium RP.