20-latek napadał na nieletnich i okradał ich

Nawet 12 lat więzienia grozi mieszkańcowi Strzelec Krajeńskich, który zastraszając nieletnich dopuścił się rozboju i kilku wymuszeń rozbójniczych. Sprawca został już  zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty.

Strzeleccy „kryminalni” po otrzymaniu informacji o zdarzeniach bez trudu wytypowali sprawcę, który na przełomie września i października 2012 roku dokonywał wymuszeń rozbójniczych. Ofiarami mężczyzny byli nieletni wychowankowie jednego z internatów na terenie Strzelec Krajeńskich.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawca zastraszał nieletnich, wymuszając od nich różne kwoty pieniędzy oraz inne przedmioty. Kilkakrotnie czekał na drodze, gdy nieletni wracali ze szkoły do internatu i pod groźbą pobicia kazał oddawać pieniądze lub inne rzeczy, jakie mieli przy sobie zastraszeni uczniowie.  Wszyscy pokrzywdzeni chłopcy są mieszkańcami okolicznych wsi.

W poniedziałek, 15 października,policjanci zatrzymali 20–letniego sprawcę wymuszeń rozbójniczych. Mężczyzna był pijany. Jest mieszkańcem Strzelec Krajeńskich i już wiele razy popadał w konflikt z prawem.

16 października, po wytrzeźwieniu, mężczyzna został przesłuchany i usłyszał kilka zarzutów, w tym przestępstwo rozboju. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Okazało się, że  20-latek  ma również nakaz odbycia kary, ponieważ został skazany w innej sprawie. W związku z tym, policjanci po wykonaniu czynności, tego samego dnia przewieźli go do zakładu karnego w Gorzowie, gdzie będzie odbywał wyrok.