Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  62-latek ukradł ze sklepu towar wart 4,5 tys. zł

  62-letni mężczyzna został zatrzymany przez dobiegniewskich funkcjonariuszy w  niewielkiej wsi na terenie gminy Dobiegniew, krótko po tym jak dokonał włamania do sklepu. Straty oszacowano na około 4.500 złotych.

  Oficer dyżurny policji w Strzelcach Krajeńskich  o zdarzeniu został poinformowany w czwartek 1 listopada. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przystąpili do działania. Szybko wytypowali sprawcę.

  Okazało się, że  62–letni Franciszek M. pod osłoną nocy postanowił włamać się do jednego ze sklepów na terenie gminy Dobiegniew. Wybił okno i dostał się do wnętrza zabierając kilka butelek wódki,  kilkadziesiąt paczek papierosów oraz inne artykuły spożywcze, w tym kiełbasę. Straty oszacowano na około 4.500 złotych. Po kradzieży uciekł myśląc, że uniknie kary.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  W piątek 2 listopada w godzinach popołudniowych sprawca kradzieży był już w rękach policjantów. Kradziony towar stał na podłodze zapakowany w reklamówki. Kilka butelek z alkoholem stało przy łóżku, papierosy schowane były w szafie, a reklamówka wypełniona kiełbasą leżała w szufladzie. 62-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przesłuchano go jako podejrzanego i usłyszał zarzut.

  Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

  Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
  Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl