Akcja policji „Stop”. Ilu kierujących dostało mandaty?

Policjanci krośnieńskiej drogówki we wtorek, 14 stycznia, prowadzili działania „STOP”, w ramach których sprawdzali respektowanie przepisu przez kierowców, a także przypominali o konsekwencjach związanych z niedostosowaniem się do niego.

W 2019 r. na terenie powiatu krośnieńskiego w związku z niedostosowaniem się do tego znaku doszło do 22 kolizji drogowych oraz dwóch wypadków, w zginęły dwie osoby zmarły i dwie zostały ranne. Policjanci krośnieńskiej drogówki organizują szereg działań, w ramach których prowadzą kontrole i wyciągają konsekwencje wobec osób naruszających przepisy ruchu drogowego. Wszystko po to, żeby na drogach było jak najbezpieczniej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas ostatnich działań policjanci z Krosna Odrzańskiego swoją uwagę skupili na zachowaniu kierowców zbliżających się do znaku STOP, usytuowanych przy wjeździe na drogę krajową K-32, który zobowiązuje dojeżdżających do skrzyżowania do zatrzymania pojazdu, przed wjazdem na drogę.  – Jest to jeden z najważniejszych znaków w prawie o ruchu drogowym, którego lekceważenie może być niebezpieczne i skutkować nawet śmiercią – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Podczas akcji policjanci ujawnili 26 wykroczeń, w tym w rejonie Gubina doszło do 11 naruszeń, natomiast w rejonie Krosna Odrzańskiego do 15. – Ilość ujawnionych wykroczeń przeraża. Dlatego nie będzie pobłażania kierowcom, a policjanci będą stanowczo reagować  na popełnienie tego wykroczenia. Musimy pamiętać, że znak STOP jest ustawiany w miejscach szczególnie niebezpiecznych i respektowanie go ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drogach – mówi asp. szt. Dariusza Kocur, naczelnik krośnieńskiej drogówki. Zgodnie z przepisami za niedostosowanie się do znaku STOP grozi mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne.