Samochody.pl - poscigi.pl

  Anna N. wzięła udział w 36 transakcjach handlu ludźmi

  Policjanci kryminalni z gorzowskiej komendy zatrzymali 63-letnią Annę N. Mieszkanka Gubina odpowie za udział w handlu ludźmi, a zarzuty, które usłyszała, dotyczą sprowadzania kobiet do pracy w agencji towarzyskiej.

  Kara od 3 do 15 lat więzienia grozi 63-letniej Annie N. podejrzanej o handel ludźmi. Na początku tego tygodnia mieszkanka przygranicznego Gubina zatrzymana została przez policjantów z Gorzowa i doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

  Zatrzymanie związane było z nadzorowanym przez zielonogórską Prokuraturę Okręgową śledztwem, dotyczącym sprowadzania obywatelek Ukrainy i Litwy do Polski. Anna N. od drugiej połowy lat 90-tych prowadziła „lokal nocny”. Jak ustalili śledczy, w latach 1997-2006 kobieta wzięła udział w 36 transakcjach, polegających na płatnym sprowadzeniu młodych kobiet zza wschodniej granicy Polski. Kobiety te, po przyjeździe do naszego kraju, trafiały do agencji towarzyskich, gdzie trudniły się prostytucją.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Gubiński lokal zakończył swą działalność kilka lat temu. Lubuscy policjanci zgromadzili jednak szereg dowodów, świadczących o okolicznościach prowadzonego w nim nielegalnego procederu. Uzyskanie opisanych materiałów było bardzo pracochłonne i wiązało się realizacją szeregu czynności prawnych poza terenem naszego kraju.

  Niezbędna w tym celu okazała się współpraca z policją ukraińską oraz śledczymi z kilku innych krajów zachodniej Europy. Na podstawie całości zgromadzonego w tej sprawie materiału, w miniony wtorek Anna N. usłyszała przedstawione przez prokuratora zarzuty udziału w handlu ludźmi. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia.

  Decyzją prokuratora podejrzana objęta została dozorem policji. Z uwagi na skalę i okoliczności toczącego się przeciwko niej postępowania prokuratura podjęła również decyzję zabezpieczenia należącego do kobiety mienia, o wartości przekraczającej 300 tys. zł.