Ataki oszustów w Zielonej Górze. Ludzie łatwo tracą pieniądze

Oszustwa internetowe stały się już niestety codziennością, dlatego zielonogórscy policjanci proszą o ostrożność w sieci, a także w kontaktach telefonicznych. Przestępcy znowu bardzo łatwo naciągnęli mieszkańców Zielonej Góry.

Zielonogórscy policjanci każdego dnia przyjmują zawiadomienia o różnych oszustwach internetowych. Niedawno przyjęli zawiadomienie od mieszkańców Zielonej Góry, którzy zostali oszukani w perfidny sposób.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przestępcy podający się za pracowników banku, pod pretekstem zabezpieczenia konta przed oszustami, wyłudzili dane dostępowe do kont bankowych, a następnie je okradli.

Niestety sposoby i metody cyberprzestępców są coraz wymyślniejsze i powodują, że osoby w różnym wieku dają się nabrać i w konsekwencji tracą swoje pieniądze.

– Zdarzają się też sytuacje, gdy oszuści po wyłudzeniu danych dostępowych do konta bankowego, składają wnioski o kredyt i zanim niczego nieświadoma ofiara się zorientuje, zostaje z długami, które później musi spłacać – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.