W policji jest od trzech dni i już w wolnym czasie zatrzymała kompletnie pijanego kierowcę

Post. Ewelina Szafrańska trzy dni po zakończeniu szkolenia podstawowego, w wolnym zajechała drogę pijanemu kierowcy i zabrała mu kluczyki.

Post. Ewelina Szafrańska trzy dni po zakończeniu szkolenia podstawowego, w wolnym zajechała drogę pijanemu kierowcy i zabrała mu kluczyki. Mężczyzna wydmuchał prawie trzy promile alkoholu. Dzięki postawie policjantki dalej nie pojechał.

Policjantka gorzowskiej komendy, post. Ewelina Szafrańska służby zaczęła we wrześniu 2022 r. Po przyjęciu została skierowana do Szkoły Policji w Słupsku. W czwartek, 11 maja, szkolenie podstawowe dla nowych funkcjonariuszy dobiegło końca, a już w niedzielę, 14 maja, zatrzymała pijanego kierowcę i to w czasie wolnym od służby.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Czytaj też – Tragedia w komendzie wojewódzkiej w Gorzowie. Policjant postrzelił się w głowę

– Szybko potwierdziła, że ma predyspozycje i cechy, które pozwalają jej skutecznie działać. Nie wahała się reagować, bo wiedziała, że drogą w Lipkach Wielkich może jechać kompletnie pijany mężczyzna – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

Pijany kierowca wydmuchał aż trzy promile

Kierowca kii jechał zygzakiem. Kiedy tylko nadarzyła się okazja policjantka zajechała mu drogę i zabrała kluczyki. Na miejsce wezwała patrol. 35-letni kierowca wydmuchał prawie trzy promile alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za jazdę po pijanemu.

Kierowcy grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzania na czas nie krótszy niż trzy lata oraz nawet 30 tys. zł grzywny.