Policjanci ojciec i syn w czasie wolnym zatrzymali poszukiwanego 34-letniego złodzieja

Asp. sztab. Andrzej Stróżyk jest komendantem, a jego syn post. Mateusz Stróżyk jest policjantem patrolowo-interwencyjnym.

Na co dzień służą w Komisariacie Policji w Iłowej. Asp. sztab. Andrzej Stróżyk jest komendantem, a jego syn post. Mateusz Stróżyk jest policjantem patrolowo-interwencyjnym. Będąc na urlopie, rozpoznali mężczyznę, który od blisko dwóch lat był poszukiwany listem gończym. Policjanci zatrzymali go. 34-letni mężczyzna był poszukiwany za kradzieże z włamaniem.

W poniedziałek, 24 kwietnia, policjanci z komisariatu w Iłowej asp. sztabowy Andrzej Stróżyk oraz jego syn post. Mateusz Stróżyk, będąc w czasie wolnym zauważyli mężczyznę, którego rozpoznali jako osobę poszukiwaną.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Według ich ustaleń mężczyzna ten miał być poszukiwany od 2021 r. listem gończym przez prokuraturę rejonową w Żaganiu. 34-latek. Od dwóch lat przybywał za granicą i nie było z nim kontaktu.

Czytaj też – Motocyklista uciekał policji. Mandat to w sumie aż 27 tys. zł i 205 punktów karnych (FILM)

Policjanci, mimo czasu wolnego, postanowili działać. Zatrzymali mężczyznę, a następnie przekazali go funkcjonariuszom, którzy byli w służbie.

– W trakcie wykonywania dalszych czynności potwierdzono, że zatrzymany 34-letni mieszkaniec Gozdnicy był poszukiwany za  kradzież z włamaniem – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.