Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Przed policją schował się w skrytce pod podłogą. W akcji sulechowscy policjanci

Poszukiwany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wcześniej przestępstwa, w tym jazdę pod wpływem alkoholu i kradzieże.

Poszukiwany od ubiegłego roku mieszkaniec gminy Siedlec ukrywał się przed organami ścigania. Zatrzymali go policjanci z Sulechowa i Wolsztyna, a przestępcy nie pomogła nawet specjalnie przygotowana skrytka pod podłogą, w której się ukrył. Trafił już do więzienia.

We wtorek, 21 marca, policjanci z Sulechowa i Wolsztyna przeprowadzili na terenie gminy Siedlec wspólne działania, których efektem było zatrzymanie poszukiwanego od kilku miesięcy przestępcy. Wobec mężczyzny wydane zostały przez sąd dwa zarządzenia i dwa nakazy doprowadzenia do odbycia kary więzienia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przez ostatnich kilka miesięcy przestępca skutecznie unikał policji. Sytuacja zmieniła się we wtorek. Policjanci zdobyli informacje, że mężczyzna może być się na terenie swojej posesji. Mundurowi objęli obserwacją dom oraz drogi prowadzące w jego kierunku. Sprawdzili też najbliższą okolicę. Po pewnym czasie zapukali do drzwi domu.

Leżał w skrytce pod podłogą

Domownicy zgodnie twierdzili, że mężczyzna był w domu kilka dni wcześniej, lecz w chwili wizyty policjantów nie ma go. Przekonywali też, że nie wiedzą, gdzie może być. Policjanci nie dali im wiary i rozpoczęli przeszukanie domu. Zabezpieczyli teren na wypadek ewentualnej próby ucieczki mężczyzny, w czym wymiernie wspomagał ich policyjny pies.

Przeszukanie parteru budynku nie przyniosło spodziewanych efektów, w związku z czym policjanci przenieśli się na poddasze. Jego stan wskazywał na to, że nie jest zamieszkane przez domowników, ale jest magazynem, w którym składowane są różnego rodzaju stare przedmioty.

Czytaj też – Liceum w Sulechowie żegna zmarłego ucznia Eryka

Po kilkudziesięciu minutach przeszukania policjanci zwrócili uwagę na fragment podłogi, przyległy bezpośrednio do komina. Odsunęli znajdujące się tam przedmioty oraz niewielki fragment wykładziny podłogowej. Okazało się, że ta część podłogi jest ruchoma.

W rzeczywistości była to pokrywa niewielkiej skrytki umieszczonej pod podłogą, w której leżał poszukiwany mężczyzna. Został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu policji w Sulechowie.

Poszukiwany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wcześniej przestępstwa, w tym jazdę pod wpływem alkoholu i kradzieże.   

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl