Chciał przejechać policjanta, staranował radiowóz, padły strzały. Sprawca zatrzymany po obławie (ZDJĘCIA)

Do scen niczym z filmu sensacyjnego doszło w czwartek, 23 marca, na drodze wojewódzkiej 137 w powiecie słubickim. Kierujący volkswagenem chciał przejechać policjanta, potem staranował radiowóz. Padły strzały, ale kierującemu udało się uciec. Po obławie 27-latek został zatrzymany.

Wszystko wydarzyło się o godz. 8.00. Policjanci dali sygnały do zatrzymania się kierującemu zielonym volkswagenem passatem. Ten jednak przyspieszył próbując potrącić policjanta i zaczął uciekać. Natychmiast ruszył pościg za volkswagenem passatem.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W rejonie miejscowości Stary Biskupice uciekinier zjechał w boczną, polną drogę. Tam zawrócił i ruszył prosto na czołowe zderzenie z radiowozem. Po chwili uderzył w policyjny radiowóz. Wtedy padły strzały. Policjantka użyła broni. Kierowcy volkswagena udało się jednak odjechać i uciekł.

Obława za kierowcą. Staranował radiowóz

Ruszyła obława za niebezpiecznym mężczyzną. – Został ogłoszony alarm dla słubickiej komendy – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Decyzją komendanta lubuskiej policji, na miejsce do akcji zostały wysłane duże siły. To policjanci między innymi z prewencji oraz drogówki. Na drogach zostały ustawione punkty blokadowe.

27-latek został zatrzymany. To mieszkaniec powiatu sulęcińskiego. – Z mężczyzna są prowadzone są czynności dotyczące zdarzenia – mówi podinsp. Maludy.

Toyota Zielona Góra