Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Mężczyzna w Zielonej Górze siłą zabrał kierowcy Bolta samochód. Odnaleźli go inni kierowcy, a policja zatrzymała

Wszystko wydarzyło się nocą z czwartku na piątek, 24 lutego. Mężczyzna w Zielonej Górze zamówił kurs Boltem i potem siłą zabrał kierowcy samochód. Odnaleźli go inni kierowcy Bolta i zaalarmowali policję. Sprawca został zatrzymany.

Kierowca Bolta nocą przyjął kurs na ulicę Rzeźniczaka. Tam klient jednak siłą odebrał mu samochód. Powiedział, że jak będzie się stawiał to „znajdą go w rowie”. Sprawca wsiadł za kierownicę fiata punto i odwiózł kierowcę Bolta do domu. Kazał mu wyłączyć telefon i siedzieć w mieszkaniu. Wystraszony mężczyzna tak zrobił. Sprawca odjechał.

Losem kierowcy zainteresował się jego przyjaciel. – Miał jeździć na Bolcie, a tymczasem nie jeździł i nie było z nim żadnego kontaktu – mówi nam jeden z kierowców jeżdżących Boltem. W między czasie znajomi zobaczyli fiata punt, ale z inna osobą za kierownicą. – Ktoś inny jechała fiatem.

Potem samochód został zauważony na stacji benzynowej na Trasie Północnej – mówią nam kierowcy Bolta. Mężczyźni skrzyknęli się i zaczęli po mieście szukać fiata punto.  Dotarli też do wystraszonego kierowcy siedzącego w mieszkaniu.

Zabrał samochód kierowcy Bolta w Zielonej Górze

Fiata punto zauważyli przy piekarni na os. Pomorskim. – Mężczyzna siedzący za kierownicą powiedział nam, że samochód pożyczył mu znajomy z Czerwieńska – relacjonują kierowcy Bolta. Razem z mężczyzną pojechali do Czerwieńska. Tam było pewne, że kłamał i to jest właśnie sprawca.

Na ulicę Klonową w Czerwieńsku podjechała zaalarmowana policja. – Jak tyko zobaczyli sprawcę, to od razu powiedzieli „o pan Sebastian”, więc pewnie jest znany policji – mówi kierowca Bolta.

Sebastian został  zatrzymany przez policję i trafił na komendę. – Prowadzone są czynności w związku ze zdarzeniem, trwa wyjaśnianie jego okoliczności – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policja podkreśla doskonałe zaangażowanie kierowców Bolta w odnalezienie auta kolegi. – Praktycznie to kierowcy Bolta, którzy skrzyknęli się dotarli do osoby, która miał zabrać samochód i wezwali policję – mówi podinsp. Stanisławska.  

https://poscigi.pl/category/zielona-gora/
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl