Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

ZIELONA GÓRA Brutalnie skatowali 16-latka pod Palmiarnią. Był operowany. – Będę walczył o surowe ukaranie sprawców – mówi mecenas Majchrzak

Do brutalnego pobicia 16-latka doszło w piątek, 3 marca, około godz. 18.00 pod Palmiarnią. W sumie biło się siedmiu chłopaków. Jeden został tak skopany, że leżał nieprzytomny. Na miejsce została wezwana zielonogórska policja. Dojechały dwie karetki pogotowia ratunkowego.

Wszystko wydarzyło się pod Palmiarnią. Kilku chłopaków biło 16-latka. Uderzali kopali. Do bójki dołączyli się dwaj inni młodzi mężczyźni. Uderzali ich z potężną siłą. Jeden z chłopaków upadł nieprzytomny po potężnym ciosie. Leżąc nieprzytomny był cały czas kopany po całym ciele.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Brutalnie skatowali 16-latka pod Palmiarnią

Już wiadomo, że grupa 16-latków poszła po szkole na teren Palmiarni w Zielonej Górze. Tam zostali zaczepieni przez grupę pijanych 17-letnich osób. Możliwe, że byli też naćpani.

Bez żadnego powodu jeden z nich zaatakował 16-latka, uderzając go w głowę a następnie skoczyła na leżącego chłopka. Doszło do poważnego złamania nogi.

Sprawca uciekł razem z resztą osób. Został ustalony wyłącznie dzięki zidentyfikowaniu go przez świadków.

W I komisariacie policji trwa postępowanie w związku z tym zdarzeniem. Pokrzywdzony 16-latek był operowany. Chirurg w nodze mieścił mu druty. – Złamanie niosło za sobą ogromny ból i konieczność pomocy osób trzecich i codziennym funkcjonowaniu – mówi mecenas Piotr Majchrzak, pełnomocni pobitego 16-latak. Chłopiec nie może uczęszczać do szkoły. Konieczna będzie również długa rehabilitacja złamanej nogi. Z pewnością przez długi czas będzie odczuwał skutki tego ataku.

– Młody chłopak został zaatakowany bez jakiejkolwiek przyczyny. Jako jego pełnomocnik zrobię wszystko aby ukarać sprawców. Zachowanie sprawców wpisuje się w to co o czym piszą w ostatnich dniach media, o niesamowitej agresji nastolatków wobec swoich rówieśników. Takim zachowaniom trzeba się stanowczo przeciwstawić i stanąć w obronie pokrzywdzonych – mówi mecenas Majchrzak.  

Czytaj też – Przyjechał do zielonogórskiego szpitala z ręką rozerwaną piłą łańcuchową. – Lekarze zobaczyli i odmówili mi pomocy – mówi pan Piotr

Sprawca pobicia jest już wytypowany. Tak samo jak osoby, które przyglądały się biciu 16-latka.

Jeżeli okaże się że sprawcy pobicia w dniu zdarzenia skończyli 17 lat, będą odpowiadać z kodeksu karnego i grożą im kary do pięciu lat więzienia. Jeżeli okaże się że są nieletnimi, będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. – Będę walczył o surowe ukaranie sprawców – mówi mecenas Majchrzak.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl