Samochody.pl - poscigi.pl

Przyjechał do zielonogórskiego szpitala z ręką rozerwaną piłą łańcuchową. – Lekarze zobaczyli i odmówili mi pomocy – mówi pan Piotr

– Odmówiono mi pomocy medycznej. Zranioną rękę widziało dwóch lekarzy, ale nie udzielili mi pomocy. Usłyszałem, że mam przyjść po godz. 15.00 – pisze oburzony czytelnik.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 marca. Na Szpitalny Oddział Ratunkowy przed godz. 13.00 zgłosił się pan Piotr. Doznał urazu od piły łańcuchowej. To była głęboka rana ręki. – Odmówiono mi pomocy medycznej. Zranioną rękę widziało dwóch lekarzy, ale nie udzielili mi pomocy. Usłyszałem, że mam przyjść po godz. 15.00 – pisze oburzony czytelnik.

Pan Piotr doznał poważnego urazu podczas pracy piłą łańcuchową. Łańcuch piły rozerwał mu przedramię. Powstała rana o długości 7 cm, do tego głęboką. Żona pana Piotra natychmiast zabrała go do zielonogórskiego szpitala. Przed godz. 13.00 byli już po pomoc na  Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ku zaskoczeniu mężczyzny dotkliwie zranionego w rękę odmówiono mu pomocy. – Ranę widziało dwóch lekarzy, ale nie udzielili mi pomocy – mówi rozżalony zielonogórzanin. Pan Piotr dowiedział się, że mam przyjść ponownie, ale dopiero… po godz. 15.00. Zaznacza, że na SOR nie widział ruchu oraz wielu pacjentów.

W szpitalu odmówiono pomocy rannemu zielonogórzaninowi

– Wiem od ratownika, który mnie spisywał przed 13.00, że lekarze w tym samy dniu odesłali również dwie inne osoby z obrażeniami dość poważnymi. Jedna miała poharataną dłoń – mówi pan Piotr.

Po godz. 15.00 zielonogórzanin musiał się ponownie rejestrować na SOR. Ręka pana Piotra został zszyta dopiero o godz. 17.50. – Lekarz stwierdził, że rana jest bardzo głęboka. Jeszcze pół centymetra i byłoby bardzo źle – mówi pan Piotr.

Złożyłem skargę na zachowanie lekarzy w szpitalu  w Narodowym Funduszu Zdrowia. – To zakrawa na kpinę – mówi pan Piotr.

Poprosiliśmy zielonogórski szpital o ustosunkowanie się do skargi pana Piotra. Czekamy na odpowiedź ze szpitala.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl