Autokar nie zabrał dzieci na wycieczkę, policja na to nie pozwoliła

Policjanci nowosolskiej drogówki nie dopuścili do jazdy autokar, który przyjechał po dzieci. Miał je zabrać na wycieczkę w góry. Powód? Był niesprawny.

W poniedziałek, 30 lipca, z samego rana policjanci z nowosolskiej drogówki kontrolowali autokar. Miał zawieźć dzieci na trzydniową wycieczkę w góry. – W trakcie kontroli okazało się, że pojazd ma awarię zaworu w przednim kole, co powoduje spadek ciśnienia w oponie – wyjaśnia st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Policjanci z drogówki nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy. Zatrzymali dowód rejestracyjny. Po kontroli przewoźnik podstawił sprawny autobus, którym dzieci pojechały na wycieczkę.

Polecane  Obrzucał dom jajkami. Szuka go policja i publikuje wizerunek (ZDJĘCIA)

Kontrole autobusów odbywają się na placu manewrowym przy dworcu PKS na ul. Towarowej w Nowej Soli. Kontrolę można zgłosić w dni powszednie w godz. od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 68 476 31 46 lub 68 476 31 47, w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 997 oraz 68 476 31 11.

– Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych – przypomina st. sierż. Sęczkowska.

Przyjechał po dzieci zepsutym autokarem. Policja nie pozwoliła na wyjazd (ZDJĘCIA)