Autokar nie zabrał dzieci na wycieczkę, policja na to nie pozwoliła

Policjanci nowosolskiej drogówki nie dopuścili do jazdy autokar, który przyjechał po dzieci. Miał je zabrać na wycieczkę w góry. Powód? Był niesprawny.

W poniedziałek, 30 lipca, z samego rana policjanci z nowosolskiej drogówki kontrolowali autokar. Miał zawieźć dzieci na trzydniową wycieczkę w góry. – W trakcie kontroli okazało się, że pojazd ma awarię zaworu w przednim kole, co powoduje spadek ciśnienia w oponie – wyjaśnia st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Policjanci z drogówki nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy. Zatrzymali dowód rejestracyjny. Po kontroli przewoźnik podstawił sprawny autobus, którym dzieci pojechały na wycieczkę.

Kontrole autobusów odbywają się na placu manewrowym przy dworcu PKS na ul. Towarowej w Nowej Soli. Kontrolę można zgłosić w dni powszednie w godz. od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 68 476 31 46 lub 68 476 31 47, w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 997 oraz 68 476 31 11.

– Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych – przypomina st. sierż. Sęczkowska.

Przyjechał po dzieci zepsutym autokarem. Policja nie pozwoliła na wyjazd (ZDJĘCIA)