Bezczelnie kradł sprzęt z marketów budowlanych. Policja zatrzymała go podczas wizyty u rodziny (FILM)

Bezczelnie kradł sprzęt z marketów budowlanych. Policja zatrzymała go podczas wizyty u rodziny

Złodziej recydywista okradał sklepy budowlane na terenie powiatu sulęcińskiego. Nakradł towaru na 4,5 tysiąca złotych. Jedną z kradzieży nagrała kamera monitoringu. Sulęcińscy kryminalni szybko zatrzymali złodzieja. 34-latek to recydywista. Mężczyźnie grozi teraz kara do nawet 15 lat więzienia.

Na początku roku sulęcińscy kryminalni zajęli się sprawą kradzieży w sklepach budowlanych na terenie powiatu. Złodziej kradł urządzenia gospodarstwa domowego, a także narzędzia ogrodowe i budowlane.

Policjanci ustalili, że złodziej włamał się również do zabezpieczonego kontenera, z którego ukradł butle gazowe. Łączna wartość strat marketów to ponad 4,5 tys. zł.

Jedną z kradzieży w markecie nagrała kamera monitoringu. Kryminalni szybko wpadli na trop 34-latka. Został zatrzymany podczas wizyty u rodziny.

Okazało się, że nie był to pierwszy raz 34-latka. – Usłyszał zarzuty kradzieży w tak zwanej recydywie. Mężczyzna musi liczyć się z karą nawet do 15 lat więzienia – mówi st. sierż. Klaudia Biernacka, rzeczniczka policji w Sulęcinie.