Bezczelnie ukradł 1 tys zł. na winobraniu wyrywając portfel i nie przyznaje się

Znany policji 41-latek wyrwał wychodzącemu ze sklepu mężczyźnie portfel. Uciekł kryjąc się winobraniowym tłumie. Kilka godzin późnej został zatrzymany. Pieniądze odzyskano, a 41-latek nie przyznaje się do kradzieży.

Wszystko wydarzyło się niedzielę, 9 września. Ze sklepu koło pomnika Bachusa wychodził mężczyzna. Wtedy podszedł do niego nieznany mu mężczyzna i krzyknął, żeby mężczyzna dał mu pieniądze. – Gdy ten odmówił, sprawca wyrwał mu portfel, zabrał pieniądze i uciekł – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Złodziej uciekając z portfelem, w którym było 1 tys. zł, zniknął w winobraniowym tłumie. Za złodziejem ruszyli zaalarmowani policjanci kryminalni. Zaczęli szukać bezczelnego złodzieja. W ciągu kilku godzin po kradzieży ustalili kim jest złodziej. Bardzo szybko zatrzymali go. Udało im się w całości odzyskać skradzione pieniądze.

Złodziejem okazał się 41-letni zielonogórzanin. – To osoba znana policji, wcześniej wielokrotnie notowana za podobne przestępstwa – mówi podinsp. Stanisławska. Mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzuty, jednak nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.