Toyota Zielona Góra

Brutalny rozbój. Napadli na ofiarę z siekierą. Zadali ciosy w plecy

Policjanci z komisariatu w Iłowej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na swoją ofiarę. Zadawali uderzenia siekierą. Obaj odpowiedzą za rozbój. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

W poniedziałek, 26 marca nocą, dyżurny żagańskiej policji dostał zgłoszenie o rozboju w Gozdnicy. Doszło do niego na ul. Ceramików. Pokrzywdzony mężczyzna powiedział, że w nocy usłyszał pukanie do drzwi. Osoba pukająca zawołała do domownika po imieniu. Mężczyzna powiedział, żeby otworzył drzwi. Alarmował, że z rury leje się woda.

Mężczyzna otworzył drzwi od swojego mieszkania. Wtedy został zaatakowany. Dostał cios pięścią w twarz. Po chwili bandyci rzucili się na ofiarę i uderzali siekierą po plecach. Mężczyźni grozili mu śmiercią. Okradli mężczyznę i uciekli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zaalarmowani policjanci w dniu zdarzenia ustalili sprawców. Pomógł pokrzywdzony. Sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Bandyci zostali przesłuchani w żagańskiej prokuraturze rejonowej. – Prokurator po przesłuchaniu podejrzanych zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego – mówi sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzeczniczka żagańskiej policji. Obu grozi teraz kara do 12 lat więzienia.

Eko pol - Poscigi.pl