Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  CBŚ rozbiło gang złodziei samochodów

  Kolejne pięć osób, zamieszanych w kradzieże samochodów, zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji.

  Na początku tygodnia do kilku mieszkań na terenie województwa zachodniopomorskiego jednocześnie zapukali śledczy z CBŚ. Zatrzymanie pięciu mężczyzn jest kolejnym krokiem Centralnego Biura Śledczego w prowadzonym od kilkunastu miesięcy śledztwie w sprawie rozpracowywania licznej grupy przestępczej. Gang od kilku lat wyspecjalizował się w kradzieżach samochodów na terenie Niemiec.

  Zebrany przez policjantów materiał dowodowy w prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. śledztwie jest na tyle obszerny, że sąd aresztował podejrzanych. Za sam fakt przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Jak podkreślają oficerowie rozpracowujący grupę przestępczą, od początku tego roku zatrzymano już 13 osób zamieszanych w tą sprawę i niewykluczone są kolejne zatrzymania. W postępowaniu przygotowawczym odzyskano również cześć skradzionych pojazdów.

  Fotowoltaika - poscigi.pl