Ciało kobiety znalezione koło Biedronki. To brutalny gwałt i morderstwo. Wyższa kara dla mordercy

We wtorek, 21 marca, zapadł prawomocny wyrok dotyczący brutalnego gwałtu i zabójstwa kobiety, której ciało znaleziono przy Biedronce w Środzie Wielkopolskiej. Sąd zaostrzył karę dla mordercy i gwałciciela.

W dniu, 6 grudnia, 2021 r. zwłoki kobiety odnaleźli pracownicy sklepu Biedronka w Środzie Wielkopolskiej. Ciało kobiety było pół nagie. Doszło do brutalnego morderstwa oraz gwałtu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Szybko policja zatrzymała sprawcę, 41-letniego mężczyznę. Usłyszał zarzuty zgwałcenia kobiety ze szczególnym okrucieństwem i jej zabójstwa.

To był multi-recydywista. Po gwałcie zatłukł ofiarę uderzają w głowę i brzuch. Ciało zostawił koło Biedronki. Ofiara i kat znali się od niedawna. 46-latka z Poznania, a 41-latek mieszkał w Środzie Wielkopolskiej. Poznali się na dworcu.

Ciało kobiety znalezione koło Biedronki

W listopadzie ub.r. przed poznańskim sądem ogłoszono wyrok. Sprawca został skazany za gwałt oraz pobicie oraz nieudzielenie jej pomocy. Usłyszał karę 15 lat więzienia. Nie skazano go jednak za zabójstwo.

Prokuratura złożyła apelację domagając się wyższego wyroku. Obrońca chciała dla skazanego jeszcze niżej kary.

We wtorek, 21 marca, ogłoszono prawomocny wyrok. Sąd uznał mężczyznę winnym zabójstwa kobiety i jej zgwałcenia. Usłyszał karę 25 lat więzienia.