Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Dwie nieletnie pobiły 16-latkę. Brutalne nagranie trafiło do internetu. Niebezpieczne dziewczyny zatrzymała policja (FILM)

To nie pierwszy czyn karalny, jaki nieletnie mają na swoim koncie. W przeszłości wobec nich były prowadzone postępowania w sądzie dla nieletnich o demoralizację oraz czyny karalne.

Do pobicia 16-latki doszło, 10 marca, w Jaworznie. Policjanci ustalili tożsamość sprawczyń oraz dokonali je. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy trafił do sądu. O dalszym losie agresywnych nieletnich dziewczyn zdecyduje Wydział Rodzinny Sądu Rejowego w Jaworznie.

W piątek, 10 marca, koło centrum handlowego w Jaworznie, doszło do pobicia 16-latki przez dwie nieletnie dziewczyny. Zaatakowały ofiarę w mało uczęszczanym miejscu na parkingu podziemnym, nieobjęte monitoringiem galerii.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dotkliwie pobita nieletnia, w obawie przed groźbami nieletnich sprawczyń, ukryła to zdarzenia przed rodzicami. Całe pobicie, nagrane przez jedną z napastniczek zostało opublikowane przez nieustaloną osobę w sieci.

Kryminalni z Jaworzna, po otrzymaniu bulwersującego filmu, prowadzili własne działania i ustalili tożsamość nieletnich dziewczyn. Sprawczynie pobicia to 13-latka i 14-latka. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych z referatu do spraw nieletnich i patologii, którzy zebrali materiał dowodowy, namierzyli i zatrzymali obie sprawczynie.

Nieletnie pobiły 16-latkę i nagrały to

Nastolatki noc spędziły w policyjnej izbie dziecka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem pobicia był konflikt na tle rówieśniczym pomiędzy nastolatkami. Pokrzywdzona nieletnia nie wymagała hospitalizacji, jednak jest pod opieką lekarzy specjalistów.

To nie pierwszy czyn karalny, jaki nieletnie mają na swoim koncie. W przeszłości wobec nich były prowadzone postępowania w sądzie dla nieletnich o demoralizację oraz czyny karalne.

Po zakończeniu postępowania materiały dotyczące sprawy zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rodzinnego w Jaworznie, z wnioskiem o zastosowanie środków wychowawczych przewidzianych w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl