Toyota Zielona Góra

Ciężarówką zmiażdżył busa. Zginęły cztery osoby. Kierowca aresztowany (ZDJĘCIA)

Ciężarówką zmiażdżył busa. Zginęły cztery osoby.

Do tragedii doszło w poniedziałek, 16 maja, w miejscowości Niewieścin (woj. kujawsko-pomorskie) Kierujący ciężarowym volvo uderzył w tył forda transita. W zdarzeniu udział brały również dwa inne pojazdy stojące przed fordem transitem, osobowy peugeot oraz ciężarowy man. Zginęły cztery osoby.  

W poniedziałek około 9.50 na drodze w miejscowości Niewieścin, jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący ciężarowym volvo nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego. W rezultacie uderzył forda transita miażdżąc samochód. Uderzone zostały jeszcze peugeot oraz ciężarowy man, które stały przed fordem. Wszystkie jechały pasem w kierunku Gdańska.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W wypadku zginęły cztery osoby  w wieku od 24 lat do 41 lat. Ofiary to mieszkańcy powiatu elbląskiego podróżujący fordem. Ranny 53-letni kierowca volvo został przewieziony do szpitala. 46-letni kierowca mana oraz 36-letni kierujący peugeotem nie odnieśli obrażeń.

53-letni sprawca wypadku został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Sąd rejonowy w Świeciu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy 53-letniego kierowcy volvo. W wyniku zderzenia pojazdów mężczyźni w wieku od 24 do 41 lat, podróżujący fordem transitem, ponieśli śmierć na miejscu. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego mieszkańcowi powiatu toruńskiego grozi kara do 8 lat więzienia.