Co za akcja! Wodą z basenu CRS myją ulice w Zielonej Górze (FILM)

Wodą z basenu CRS myją ulice w Zielonej Górze.

– Każda kropla wody jest na wagę złota – mówi dla wiadomoscizg.pl Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. Dlatego ZGK do mycia ulic, chodników i ścieżek rowerowych przed Winobraniem wykorzysta wodę z basenu w CRS.

Nocą ze środy na czwartek, 1 września, rozpoczęła się przerwa technologiczna na basenie. Potrwa do 16 września.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przy pomocy straży pożarnej woda z basenu została wypompowana i… zatankowana do zmywarek, zamiatarek i polewaczki Falubazu. Basen na zielonogórskim CRS-ie musi być opróżniony z wody. Będą prowadzone prace konserwacyjne i naprawczy, których nie można przeprowadzić podczas eksploatacji obiektu.

Woda z basenu zostanie powtórne wykorzystanie. To jedno z ekologicznych działań, które może łagodzić obecną, trudną sytuację hydrologiczną. Służby oczyszczania myją wodą z basenu ulice, chodniki i ścieżki rowerowe.

 – W lipcu tego roku spadło u nas najmniej deszczu, dlatego nie marnujemy ani kropli wody. Postanowiliśmy zatankować nasze polewaczki i zamiatarki wodą z basenu, którą wykorzystamy przy myciu głównych ulic – mówi dla wiadomoscizg.pl Krzysztof Sikora, prezes ZGK. – Nadchodzi Winobranie miasto musi być czyste. Wcześniej wykorzystywaliśmy do tego wodę z hydrantów, a nowym sposobem nie zmarnujemy żadnej kropli – dodaje.

 ZGK wodę również magazynuje. Ma zbiorniki na terenie wysypiska w Raculi. W przyszłości wykorzystamy ją do utrzymania zieleni – informuje prezes Sikora.