Ćwiczyli w policji na wypadek militaryzacji

40 osób planowanych, jako uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, brało udział w ćwiczeniu pod kryptonimem „Egida-22”.

„Egida-22”. 40 osób planowanych, jako uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, brało udział w ćwiczeniu pod kryptonimem „Egida-22”przeprowadzonych w komendach policji w Krośnie Odrzańskim i Międzyrzeczu.

Ćwiczenia obronne „Egida-22” odbyły się w niedzielę, 16 października. Rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw. Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami – wyjaśnia kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Ćwiczenia są jednym z największych tego typu działań, przeprowadzonych przy współpracy administracji wojskowej. To przedsięwzięcie z zakresu przygotowań obronnych w policji osób przewidzianych do militaryzacji.

W ćwiczeniach wzięło udział 40 rezerwistów, którzy posiadają nadane przydziały organizacyjno- mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych policji.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl