Doszło aż do 11 kolizji tylko w jeden weekend

W miniony weekend 25 i 26 marca, wschowscy policjanci obsłużyli jedenaście zdarzeń drogowych. Na szczęście były to tylko kolizje drogowe.

W miniony weekend wschowscy policjanci interweniowali przy jedenastu kolizjach drogowych. W pięciu przypadkach miały miejsce na parkingach należących do supermarketów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kolizje drogowe dotyczyły nieprawidłowo wykonanych manewrów cofania, najechania w bok prawidłowo poruszających się aut, które spowodowały wgniecenia i zarysowania oraz uszkodzeń lusterek.

Najgroźniej wyglądająca kolizja miała miejsce na krajowej „dwunastce”, gdzie kierujący BMW w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka osobowym mercedesem.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej 305, gdzie kierujący DAFem nie zachował ostrożności i najechał na tył renaulta.

W każdym przypadku uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Przypominamy, że nowelizacja taryfikatora mandatów wprowadziła szereg zmian przepisów. Najpoważniejszą wydaje się wzrost maksymalnej stawki mandatu za wykroczenia drogowe z 500 do 5000 zł. Zmianom również uległa liczba punktów karnych, które przez najbliższe dwa lata będą przypisane kierowcy.