Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Drogowcy uprawiali marihuanę w domu

Policjanci zabezpieczyli 17 sadzonek konopi indyjskich, susz marihuany i wagę elektroniczną. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, jeden dodatkowo odpowie za uprawę marihuany, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 października 2012 roku w niewielkiej miejscowości koło Międzyrzecza. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu ustalili, że w jednym z domów, mieszkający tam mężczyźni uprawiają krzewy konopi indyjskich.

Informacje policjantów potwierdziły się. Funkcjonariusze podczas przeszukania domu zabezpieczyli 17 krzewów konopi indyjskich, susz roślinny oraz wagę elektroniczną.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Doniczki z krzewami znajdowały się na parapecie okna pokoju jednego z mężczyzn. Twierdził, że nasiona zamówił przez internet i nie wiedział, że uprawa sadzonek jest zabroniona.

W efekcie działań policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego , którzy wynajmowali pokoje w domu jednorodzinnym i pracowali przy budowie drogi S-3. Zatrzymani twierdzili,  że narkotyki mieli tylko na własne potrzeby.

Za posiadanie środków odurzających oraz uprawę marihuany ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.