Samochody.pl - poscigi.pl

Duża akcja drogówki w Zielonej Górze. Skontrolowano 100 kierowców

66 kierujących zostało ukaranych mandatami, a wobec 6 wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu.

Policjanci zielonogórskiej drogówki podczas akcji „Prędkość” skontrolowali ponad 100 pojazdów i  ujawnili 94 wykroczenia. W tym aż 75 to przekroczenia prędkości. Jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policjanci zielonogórskiej drogówki oprócz działań związanych ze Świętem Zmarłych, przez cały poniedziałek, 30 października, prowadzili akcję „Prędkość”. Byli przy cmentarzy oraz na drogach dojazdowych w powiecie i na trasie S3.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci skontrolowali ponad 100 pojazdów. Przy tym ujawnili 94 wykroczenia. w tym aż 75 było związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Duża akcja drogówki w Zielonej Górze

66 kierujących zostało ukaranych mandatami, a wobec 6 wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu.

Jeden z kierujących na Trasie Północnej jechał z prędkością aż 123 km/h. Stracił swoje prawo jazdy na trzy miesiące.

W 2022 r. na terenie powiatu zielonogórskiego odnotowano 18 wypadków spowodowanych niedostosowaniem prędkości do panujących warunków na drodze. Cztery osoby zginęły, a 18 zostało rannych.

– Odcinki, do których dochodzi najczęściej do zdarzeń drogowych z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze to K27, S3, K32 i W282 – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl