Dwaj gorzowianie znieważyli strzeleckich policjantów

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa znieważenia funkcjonariuszy podczas wykonywania czynności służbowych. Sprawcy zostali zatrzymani w pościgu przez strzeleckich policjantów. Napastnik i jego wspólnik staną teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 25 lutego ok. godz. 21.30 w Strzelcach Krajeńskich. Do przebywającego w lokalu mężczyzny podeszli dwaj inni wraz z kobietą. Doszło do ostrej wymiany zdań, wywiązała się sprzeczka, która po chwili przerodziła się w awanturę. Padały wulgaryzmy i ostre słowa. Napastnik zaatakował niebezpiecznym przedmiotem, nunchacu – młodego mężczyznę, uderzając go w głowę.

Powiadomieni o sytuacji policjanci natychmiast udali się na miejsce interwencji. Sprawcy widząc nadjeżdżające patrole policyjne zaczęli uciekać. Pokrzywdzonemu mężczyźnie, który miał obrażenia głowy udzielono pomocy. W trakcie pościgu mundurowi zauważyli, że uciekający mężczyzna wyrzucił niebezpieczny przedmiot w pobliskie krzaki.

Nie reagował na polecenia ścigających go policjantów, kierując pod ich adresem wulgarne i obelżywe słowa. Po kilkuminutowym pościgu mężczyzna został zatrzymany, ale nadal próbował ucieczki. Razem z kompanem trafili na komendę. W czasie jazdy radiowozem zatrzymany mężczyzna utrudniał policjantom wykonywanie czynności, wyzywając ich, kopiąc i uderzając rękoma w drzwi służbowego pojazdu.

Sprawcami tego zdarzenia okazali się dwaj mieszkańcy Gorzowa w wieku 22 i 25 lat, którzy z dziewczyną przyjechali na imprezę „pobawić się”. Wszyscy wcześniej pili alkohol. Zatrzymani mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty znieważenia funkcjonariuszy, 25 latek dodatkowo zarzut uszkodzenia ciała.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta