Samochody.pl - poscigi.pl

Dziewięć samochodów wjechało w barierki na zjeździe z „trójki” pod Zieloną Górą

Przynajmniej dziewięć samochodów uderzyło w barierki na zjeździe z krajowej „trójki” pod Zieloną Górą. Powód to śliska nawierzchnia drogi.

Do zdarzenia doszło przed godz. 9.00. Kiedy policja dojechała na miejsce zdarzenia zastała cztery samochody. – Wcześniej przynajmniej pięć samochodów uderzyło w barierki i odjechało – opowiada nam świadek zdarzenia.

Asfalt był śliski. Kierowcy, którzy wpadli w barierki nie jechali szybko, bo samochody nie były mocno rozbite. – Dramat, nie było jak wyhamować nawet jadąc wolno – mówili nam kierowcy, uczestnicy zdarzenia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od rana zielonogórska policja była wzywana do kilku kraks, do których doszło na śliskiej nawierzchni. Na nowym moście na krajowej „trójce” zderzyły się dwa samochody. Na ul. Sulechowskiej dachowało volvo, w Cigacicach zderzyły się trzy samochody.

– Gdzie piaskarki – dopytują kierowcy. Sprawdziliśmy to. – Sprzęt jeździ od rana, niestety nie jest w stanie być wszędzie – wyjaśnia Anna Jakubowska z zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Powodem problemów była mgła. – Jezdnia nie miała temperatury minusowej. Śliskość powodowała opadająca na asfalt mgła – wyjaśnia A. Jakubowska.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl