Samochody.pl - poscigi.pl

Dziś protest rolników w Zielonej Górze. Na drogach będzie koszmar

W piątek, 9 lutego, w Zielonej Górze odbędzie się protest rolników. maszyny już zjeżdżają do Zielonej Góry z różnych stron. na drogach będzie koszmar. Kto nie musi, niech nie wyjeżdża do miasta.  

Kolumna około 100 pojazdów rolniczych  o godz. 13.00 wyjedzie z parkingu przy nowym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. Przejedzie ulicami Zielonej Góry. Rolnicza kolumna pojedzie ulicami Lwowską, Podgórną, rondem 11 listopada, Chrobrego, rondem Michała Kaziowa, około 13.30 dotrze na pl. Bohaterów, gdzie planowany jest briefing prasowy i przedstawienie postulatów protestujących, który potrwa do godz. 14.00.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zielona Góra. Protest rolników

W tym czasie zostanie zamknięty odcinek ulicy Westerplatte od ul. Ułańskiej do ul. Kupieckiej. Kolumna pojazdów pojedzie dalej ul. Wojska Polskiego, rondem PCK w kierunku ul. Dąbrówki, Długiej i Wrocławskiej.

Czytaj więcej – Koszmar. Kobieta kilka dni spała ze zwłokami partnera w domu w miejscowości pod Zieloną Górą

Protest zakończy się ok. 15.00 na parkingu przy ul. Wrocławskiej. Miasto z pewnością będzie sparaliżowane. – Pojawią się na ulicach ciągniki. Będzie masakra komunikacyjna. Niestety nie mamy żadnych mechanizmów aby to zablokować i nie pozwolić na to – ostrzega Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Autobusy będą opóźnione

Miejski Zakład Komunikacji informuje, że z powodu protestu w piątek w godzinach od 11.00 do 15.00 wystąpią poważne utrudnienia w przejeździe przez następujące ulice: Wrocławska, al. Konstytucji 3-ga Maja, Podgórna, Chrobrego, Bohaterów Westerplatte, al. Wojska Polskiego, Dąbrówki i Długa.

Autobusy jadące wymienionymi ulicami mogą podjeżdżać na przystanki z opóźnieniem. Ponadto od godziny 13:00 do 13:45 z uwagi na brak możliwości przejazdu przez ulicę Bohaterów Westerplatte z obsługi komunikacyjnej zostaną wyłączone przystanki Centrum w obu kierunkach. – Jeżeli nie musisz to… to jutro omija centrum miasta – pisze prezydent Kubicki.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl