Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

„Energia życia” lubuskiego WOPR w zielonogórskich szkołach (FILM, ZDJĘCIA)

„Energia życia” lubuskiego WOPR w zielonogórskich szkołach.

We wtorek, 22 listopada, w zielonogórskich szkołach podstawowych nr 10 i 11 odbyło się kolejne szkolenie w ramach „Pilotażowego programu szkolenia zielonogórskich dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego zachowania się nad wodą „Energia życia”.

Program powstał z inicjatywy zielonogórskiego radnego Filipa Gryko przy współpracy z WOPR Województwa Lubuskiego. Głównym założeniem „Energii życia” jest zwiększenie świadomości młodzieży o niebezpieczeństwach czyhających nad wodą oraz nauka prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia – mówi Robert Fredrych, prezes lubuskiego WOPR WL.

– Chcemy nauczyć obsługi defibrylatora AED i oswoić młodych ludzi z urządzeniem coraz powszechniej spotykanym w przestrzeni publicznej, na basenach, kąpieliskach, w szkołach, na lotniskach, dworcach, w środkach transportu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zielona Góra. „Energia życia” lubuskiego WOPR w szkołach

Jak podkreśla inicjator programu miejski radny Filip Gryko – dzięki Prezydentowi Januszowi Kubickiego programem objęte zostały dzieci z zielonogórskich szkół podstawowych i jest szczególnie ważny w kontekście planów miasta co do uruchomienia w przyszłym roku w zielonogórskiej Ochli nowoczesnego kąpieliska.

Dlatego wspólnie z WOPR województwa lubuskiego wystartowaliśmy z tym programem i chcemy go kontynuować w przyszłym roku z nasileniem w okresie przedwakacyjnym. Tak byśmy jako zielonogórscy rodzicie, opiekunowie naszych dzieci mieli pewność, że będą one znały zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Jest to bardzo ważne – mówi radny Gryko.

Pilotażowy etap programu  „Energia życia” potrwa do końca listopada 2022 br. 

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl