Samochody.pl - poscigi.pl

Gorzowianin chciał sprzedać własną nerkę

Zarzut za złamanie przepisów ustawy transplantacyjnej usłyszał 31-letni gorzowianin. Na jednej ze stron internetowych zamieścił ogłoszenie z ofertą sprzedaży nerki. Grozi mu za to kara do roku więzienia.

Policja ogłoszenie dotyczące sprzedaży nerki znalazła w internecie. 22 czerwca b.r. policjanci przeglądając prawidłowość i legalność zamieszczanych ofert kupna-sprzedaży, zauważyli nietypową propozycję. Na jednej ze stron internetowych nieznana osoba zamieściła ogłoszenie o sprzedaży ludzkiej nerki.

Zgodnie z przepisami ustawy transplantacyjnej, oferta taka wyczerpuje znamiona przestępstwa. Dalsza praca policjantów pozwoliła najpierw na ustalenie danych personalnych i adresu osoby odpowiedzialnej za zamieszczenie niecodziennej oferty, a następnie na jej zatrzymanie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. Mężczyzna już usłyszał zarzut. Przyznał się do całego wydarzenia i dobrowolnie poddał się karze.

Z uwagi na fakt, że analogiczne sytuacje nie należą do powszechnych, warto podkreślić, że w takich przypadkach nie ma znaczenia motywacja sprawcy, np. z pobudek finansowych czy też dla żartu. Każde zamieszczenie podobnych ogłoszeń łamie przepisy ustawy transplantacyjnej.