Groził policjantom śmiercią, wyzywał ich i szarpał się. Może spędzić w więzieniu dwa lata

Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali 25-latka, który podczas prowadzonej wobec niego interwencji wielokrotnie znieważał funkcjonariuszy, a także groził im śmiercią. Mężczyzna jest już po zarzutach. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia. Policjanci mówią stanowcze „nie”, wobec tego typu zachowań. Każdy kto znieważa lub grozi funkcjonariuszom musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Dyżurny gubińskiego komisariatu we wtorek, 21 lutego, otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie idącym środkiem ulicy Lubelskiej w Gubinie. Realizacją zgłoszenia zajął się patrol ruchu drogowego, który w trakcie dojazdu na miejsce, na ulicy Wyspiańskiego zauważył mężczyznę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ten widząc nadjeżdżający radiowóz wszedł na chodnik, a następnie wykrzykując do policjantów wulgaryzmy zaczął uciekać w kierunku ulicy Racławickiej. – Policjanci podjęli za nim pościg pieszy, zatrzymując go – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

25-latek nie stosował się do wydawanych poleceń, wyrywał się, a także przez cały czas wyzywał policjantów. Groził im również śmiercią.

Krosno Odrzańskie. Groził policjantom śmiercią

Od mieszkańca Gubina czuć było silną woń alkoholu, miał on także problem z utrzymaniem równowagi. Został doprowadzony do jednostki na dalsze czynności podczas których nadal był agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń. Cały czas wyzywał i groził policjantom. 25-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

W środę, 22 lutego, usłyszał zarzuty znieważenia policjantów podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, a także stosowanie wobec nich gróźb pozbawienia życia. Za te czyny grozi mu kara do dwóch lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci powiatu krośnieńskiego mówią stanowcze „nie” wobec agresywnych zachowań wobec nich, a osoby które dopuszczają się znieważenia, czynnej napaści na funkcjonariusza, czy też kierują wobec niego groźby muszą liczyć się z konsekwencjami.