Toyota Zielona Góra

Handlarze narkotyków zakopali w ziemi 3,5 mln zł w gotówce (FILM, ZDJĘCIA)

Policjanci przygotowali akcję i na terenie jednej z posesji w Malborku, zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn.

Policjanci do walki z przestępczością narkotykową z komendy w Gdańsku realizowali zatrzymali w Malborku trzech mężczyzn w wieku 75, 44 i 34 lat. To handlarze narkotyków. Na terenie posesji policjanci zabezpieczyli 15 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 600 tys. zł oraz ponad 3,5 mln zł, które podejrzani zakopali w ziemi. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Grożą im kary do 12 lat więzienia.

https://www.youtube.com/shorts/m903mY3N7D8?feature=share

Policjanci z Gdańska od dłuższego czasu pracowali  nad sprawą handlu dużymi ilościami narkotyków przez mieszkańców Malborka. Jak ustalili policjanci, mężczyźni handlowali narkotykami na terenie powiatu malborskiego oraz powiatów ościennych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci przygotowali akcję i na terenie jednej z posesji w Malborku, zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn. W ręce policjantów trafił 75- latek w momencie gdy przekazywał swojemu synowi, przez płot foliowe pakunki z narkotykami, które on z kolei próbował przekazać czekającemu na nie 34- latkowi. Transakcje przerwali policjanci.

Kolejne narkotyki policjanci znaleźli i zabezpieczyli podczas przeszukania terenu posesji, m.in. w zagajniku, w którym podejrzani ukryli torby podróżne, a w nich znaczne ilości marihuany oraz amfetaminy. Substancje zapakowane były w hermetyczne worki.

W sumie kryminalni zabezpieczyli narkotyki o łącznej wadze około 15 kg, o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 600 tys. zł. oraz rzeczy, które służyły zatrzymanym do prowadzenia przestępczej działalności, były to m.in. worki do próżniowego pakowania, waga elektroniczna, zgrzewarka.

3,5 mln złotych zakopali w ziemi

Policjanci znaleźli na terenie posesji zakopane w ziemi dwie plastikowe beczki, w których schowane były skrzynki narzędziowe, a w nich próżniowo zapakowane pakiety z pieniędzmi w kwocie ponad 3,5 mln zł, W mieszkaniu jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki m.in. kokainę, a w sejfie kolejne pieniądze, tym razem 400 tys. zł.

To nie wszystkie pieniądze, które policjanci i prokuratorzy zabezpieczyli od zatrzymanych na poczet przyszłych kar. Na kontach podejrzanych zablokowano kolejny milion złotych. Łącznie w trakcie czynności w sprawie zabezpieczono ponad 5 milionów złotych.
Policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury.

Mężczyznom postawiono zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz psychotropowych, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Policjanci i prokuratorzy nadal pracują nad tą sprawą i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.