Samochody.pl - poscigi.pl

Internetowi oszuści naciągnęli 20 osób. Zarobili około 45 tys. zł

Gorzowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu gorzowskiego, którzy w ubiegłym roku za pośrednictwem portali aukcyjnych dokonywali licznych oszustw. Ich łupem padał głównie wysokiej jakości sprzęt RTV.

O naciągaczach policjantów z Gorzowa powiadomił pokrzywdzony oszustwem. Po wykonaniu kolejnych czynności wiadomym już było, że ofiar oszustw jest dużo więcej.

– Okazało się, że sprawcami oszustw są dwaj mieszkańcy powiatu gorzowskiego. 20 i 60-latek, którzy działali razem – mówi podkom. Marcin Maludy z biura prasowego lubuskiej policji. Przy wykorzystaniu portali aukcyjnych z premedytacją nie wywiązywali się z zamówień aby osiągnąć korzyść majątkową.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ich łupem padał wysokiej jakości sprzęt RTV, głównie nowoczesne telefony komórkowe i laptopy. – 20-latek był zuchwały do tego stopnia, że podpisywał także umowy z operatorami sieci komórkowych, nie realizując później zobowiązań  finansowych – mówi podkom. Maludy.

Łącznie podczas ich kilkumiesięcznej działalności przestępczej, którą prowadzili w ubiegłym roklu, oszukali blisko 20 osób z terenu całej Polski. Całkowita wartość nielegalnie uzyskanego mienia wyniosła blisko 45 tysięcy złotych.

Młodszy z oszustów był już znany gorzowskim policjantom za tego typu oszustwa. Za nie miał już trafić do więzienia. Po swoich kolejnych nieodpowiedzialnych zachowaniach jego pobyt za kratkami z pewnością się przedłuży. Obaj mężczyźni usłyszeli łącznie 24 zarzuty za oszustwa. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Grozi im kara do 8 lat więzienia.