Jechał busem za szybko i bez prawa jazdy, ale za to z narkotykami

W miejscowości Gostchorze został zatrzymany kierowca forda transit, który jechał za szybko o 62 kilometry. Nie miał prawa jazdy, bo wcześniej zostało mu one zatrzymane. Za to Miał przy sobie narkotyki.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 września. Kontrola prędkości wykazała, że kierowca forda transita w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, jechał o 62 km/h szybciej. Podczas kontroli okazała się, że 21-latek nie ma prawa jazdy. Kilka miesięcy wcześniej zostało mu one zatrzymane. Przy kierowcy policjanci znaleźli za to narkotyki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Mając podejrzenie, że 21-latek mógł kierować pod wpływem tych substancji, została od niego pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych pod kątem obecności narkotyków w organizmie – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

21-lartek został zatrzymany do wyjaśnienia. Wstępne badanie testerem wykazało, że zabezpieczone substancje to amfetamina i ecstasy.

Mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł oraz 14 punktami karnymi. Jeśli badanie zabezpieczonej od niego krwi potwierdzi obecność narkotyków w organizmie, wówczas poza konsekwencjami jakie poniesie za jazdę bez uprawnień i posiadanie narkotyków, odpowie on również za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem.