Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Jechali pijani. Jeden swoim audi uderzył w ogrodzenie i wpadł do rowu

Pijany kierowca audi wjechał do rowu i uderzył w ogrodzenie.

Nowosolscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jeden spowodował kolizję, drugi jechał mając aktywy sądowy zakaz prowadzenia. Teraz obaj staną przed sądem. Mogą za to trafić nawet do więzienia.

W piątek, 19 stycznia, dyżurny nowosolskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu w jednej z miejscowości w gminie Bytom Odrzański. Na miejscu policjanci zauważyli samochód w rowie. Funkcjonariusze szybko podjechali do audi, żeby sprawdzić czy ktoś potrzebuje pomocy. Kierujący, jak i jego pasażer o własnych siłach wyszli z samochodu. – Stróże prawa od razu wyczuli od kierującego niego silną woń alkoholu – mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

35-latek jadąc za szybko wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Uderzając ogrodzenie posesji. Mieszkaniec gminy Bytom Odrzański był pijany. Wydmuchał 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Nowa Sól. Wpadło dwóch pijanych kierowców

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 35-latkowi. Za kierowanie po pijanemu stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, grzywna do 30 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

W czwartek, 25 stycznia, około godziny 11.30 policjanci patrolując Nową Sól zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Mężczyzna był kompletnie pijany. Wydmuchał 2,5 promila alkoholu. Do tego nie miał prawa jazdy, ale miła zakaz prowadzenia. 46-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Czytaj też – Śmiertelny wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim. Łukasz I., który wtedy uciekł, usłyszał wyrok

– Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego – mówi asp. Seczkowska-Sobol.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl