Jesteś ofiarą przestępstwa? W prokuraturach rusza tydzień pomocy poszkodowanym

W związku z przypadającym na, 22 lutego, Dniem Ofiar Przestępstw, w terminie od 19 do 23 lutego organizowany jest we wszystkich jednostkach prokuratur w kraju „Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem”.

Obchody tego Dnia mają zwrócić szczególną uwagę na potrzeby pokrzywdzonych przestępstwem oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Taką realną pomocą są bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne, udzielane w trakcie obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w całej Polsce.

W akcję włączają się sądy, prokuratury, komendy policji, prawnicze samorządy zawodowe oraz organizacje pozarządowe. Ministerstwo Sprawiedliwości, jak co roku, koordynuje te obchody. W tym roku odbędą się one w terminie od 19 do 23 lutego.

Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze, w porozumieniu z Prokuratorami Rejonowymi okręgu zielonogórskiego w dniach 19-23 lutego wyznaczeni prokuratorzy w prokuraturach okręgu zielonogórskiego udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Porady udzielane będą  w godzinach urzędowania jednostek w  Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze oraz w Prokuraturach Rejonowych w: Zielonej Górze, Nowej Soli, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim, Żarach, Żaganiu i Wschowie.
 
Osoby pokrzywdzone przestępstwem mają możliwość uzyskania dalszego wsparcia, w ramach ogólnopolskiej Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, finansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Czytaj też – Tomasz B. podpalił Castoramę w Zielonej Górze. Sąd zadecydował o jego losie (ZDJĘCIA)

W całej Polsce działa 305 miejsc świadczenia pomocy, zapewniając bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną, psychoterapeutyczną, a w razie potrzeby również materialną.