Jeżdżą pod prąd przy bibliotece. Policja skorzystała z miejskiego monitoringu

Po zgłoszeniu o kierowcach, którzy jeżdżą pod prąd, sytuacji przyjrzeli się operatorzy miejskiego monitoringu w Gorzowie. Przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej kierujący lekceważą przepisy ruchu drogowego. Już niebawem będą musieli wytłumaczyć się z takiego zachowania. Ich jazda została zarejestrowana przez kamery.

Miejski monitoring wielokrotnie wykorzystywany jest przez policjantów, by kontrolować ruch pojazdów i poprawiać bezpieczeństwo. – Obserwacja zachowania kierowców w Gorzowie potwierdza to, co zostało funkcjonariuszom przekazane przez mieszkańców miasta – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci po otrzymaniu informacji o kierowcach łamiących przepisy ruchu drogowego przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej postanowili dokładnie przyjrzeć się problemowi. Ze zgłoszenia wynikało, ze kierujący, którzy korzystają z pobliskiego parkingu, nie stosują się do przepisów i jadą pod prąd.

Już krótka obserwacja tego miejsca przez operatorów miejskiego monitoringu potwierdziła, że do takich wykroczeń dochodzi i nie jest to pojedyncza sytuacja. Ze swojej jazdy już niebawem kierowcy będą musieli tłumaczyć się podczas spotkania z mundurowymi. Materiały video wraz z numerami tablic rejestracyjnych trafiły już do policjantów zajmujących się wykroczeniami.