Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Kibole szaleli w Witnicy po meczu Polaków

  W sobotę 16 czerwca policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas transmisji meczu w strefie kibica w Witnicy zakłócali ład i porządek publiczny. Ponadto jeden z nich odpowie jeszcze za znieważenie policjantów. Był pod wpływem narkotyków.

  Do zdarzenia doszło w sobotę 16 czerwca. Podczas transmisji meczu w zorganizowanej strefie kibica w Witnicy uwagę służb porządkowych przykuło dwóch mężczyzn, którzy zakłócali ład i porządek publiczny. Byli bardzo agresywni i zaczepiali postronne, uczestniczące w widowisku osoby.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Ochrona obiektu ujęła konfliktowych mężczyzn i przekazała ich w ręce policjantów. Zatrzymani mężczyźni to 28 oraz 23 -letni mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą. Dla starszego z nich ten wieczór nie skończył się jedynie na odpowiedzialności za wykroczenie, bowiem dopuścił się on ponadto znieważenia wobec interweniujących policjantów.

  Jednak to jeszcze nie koniec kłopotów z prawem 28-latka. Jak wykazały przeprowadzone badania na zawartość środków odurzających, w organizmie mężczyzny stwierdzono obecność marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymali w gorzowskiej komendzie. Teraz zostaną osądzeni w trybie przyśpieszonym.

  O ile pierwszemu z nich, 23-latkowi grozi odpowiedzialność za zakłócanie ładu i porządku publicznego, kwalifikowanego jako wykroczenie, tak starszy mężczyzna odpowie dodatkowo za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.