Kierowca ciężarówki miał 3,3 promila alkoholu

Dzięki czujności świadka i szybkiej informacji przekazanej policjantom, mundurowi zatrzymali wczoraj pijanego kierowcę ciężarówki. Mężczyzna miał prawie 3,3 promila. W takim stanie przywiózł towar do jednego z hipermarketów w Zielonej Górze.

Wczoraj tuż po godz. 10, dyżurny zielonogórskiej policji otrzymał informację od świadka, który twierdził, że kierujący samochodem ciężarowym marki scania, który zaparkował na ul. Lisiej, dziwnie się zachowuje. Z relacji świadka wynikało, że może on być pijany.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przybyli na miejsce policjanci zapytali kierującego czy spożywał wcześniej alkohol. Ten stwierdził, że wczoraj wypił piwo. Wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie, przeprowadzonego u kierującego, zaskoczył policjantów. – Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając prawie 3,3 promila, co wskazywało, że mężczyzna najprawdopodobniej spożył więcej alkoholu i musiał to być alkohol wysokoprocentowy – mówi nadkm. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna będąc w stanie upojenia alkoholowego przywiózł towar do jednego z zielonogórskich hipermarketów.

Kierującym okazał się 45-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Przed sądem stanie w trybie przyspieszonym. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.