Toyota Zielona Góra

Kierowca ciężarówki wydmuchał dwa promile alkoholu. Wpadł też kierowca z sądowym zakazem

Kierowca ciężarówki miał dwa promile alkoholu

W ostatnich kilku dniach krośnieńska policja zatrzymała trzech pijanych kierowców i jednego z sądowym zakazem prowadzenia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie staną przed sądem.

W piątek, 9 lipca, patrol dzielnicowych zatrzymał kierującego fordem. 31-latek wydmuchał ponad promil alkoholu. – Ponadto wsiadł za kierownicę nie mając uprawnień do kierowania – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

W niedzielną, 11 lipca, jazdę w rowie zakończył kierujący bmw. Kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia ratunkowego przewiozła kierującego do szpitala. Po badaniach opuścił szpital. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Prawo jazdy stracił również kierowca ciężarówki, który w poniedziałek, 12 lipca, przyjechał do jednej z firm na terenie Krosna Odrzańskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez pracownika ochrony, który wyczuł od niego alkohol. 60-latek wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. – Został on zatrzymany do wytrzeźwienia i dalszych czynności procesowych – mówi podkom. Kulka. We wtorek, 13 lipca, usłyszał zarzut prowadzenia po pijanemu.

Pijani kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie staną przed sądem. Każdemu z nich grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Konsekwencji nie uniknie także 25-letni kierowca citroena, zatrzymany przez patrol prewencji w poniedziałek, 12 lipca, w Krośnie Odrzańskim. Jak wynikało z policyjnych systemów, za kilkanaście dni kończył mu się sądowy zakaz prowadzenia. Teraz, za jego złamanie grozi kara do 5 lat więzienia i kolejny zakaz prowadzenia.

Toyota Zielona Góra
Fotowoltaika