Kierowca potrącił policjanta na motocyklu w Zielonej Górze. Policjanci strzelali do forda. Obława cały czas trwa (ZDJĘCIA)

Uciekinier zatrzymał się kilkaset metrów dalej na poboczu w kierunku Starego Kisielina

Obława ruszyła we wtorek, 15 marca w południa w Zielonej Górze. Po całonocnej akcji nie zostały zatrzymane osoby z porzuconego forda focusa. Kierowca fordem potrącił policjanta na motocyklu w Zielonej Górze i uciekł. Policjanci strzelali do forda.

Pościg ruszył na trasie S3.  Patrol nowosolskiej drogówki na motocyklach próbował zatrzymać do kontroli forda focusa. Kierowca auta na tablicach rejestracyjnych z Zabrza (woj. śląskie) zaczął jednak uciekać.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci strzelali do forda

W fordzie był kierowca oraz dwóch pasażerów. Uciekający ford zjechał do Zielonej Góry i na Szosie Kisielińskiej staranował policjanta na motocyklu. Wtedy policjanci użyli broni i ostrzelali forda.

Uciekinier zatrzymał się kilkaset metrów dalej na poboczu w kierunku Starego Kisielina. Tam kierowca porzucił forda i uciekł pieszo razem z dwoma pasażerami do lasu.

Obława cały czas trwa

Policjanci zorganizowali obławę za uciekinierami. Na nogi postawiono wszystkich zielonogórskich policjantów, nawet tych po służbie, ogłaszając alarm dla komendy – W działania pościgowe włączeni zostali policjanci kryminalni, prewencji drogówki oraz psy tropiące – mówi mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Obława trwała całą noc. Niestety nadal nie został zatrzymany kierowca forda ani pasażerowie. – Poszukiwania cały czas są prowadzone – mówi podinsp. Maludy.

Na miejscu zdarzenia kilka godzin pracowali policjanci oraz technicy policyjni. Na polecenie policji forda zabezpieczyła pomoc drogowa Maxmar. Trafił na strzeżony parking. Zabezpieczono również motocykle nowosolskiej drogówki.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl